Sinop Yemekleri Yenilecek Yerler Mekanlar

sinop yemekleri, sinop yemekleri nerede?, istanbul sinop lokantası, istanbul sinop restoran, sinop mantısı istanbul, halime şahin sinop yemek sofrası,

Sinop Yemekleri Yenilecek Yerler Mekanlar başında İstanbul Ataşehir İçerenköy’deki Sinop Sofrası gelmektedir.

Sinop Yemeklerinin en güzel türlerinden Sinop Mantısı, Nokul, Tirit, Keşkek, Karalahana Çorbası, Karalahana Sarması, Gözleme, Kestane Baklavası gibi pek çok Sinop lezzeti İstanbul Ataşehir İçerenköy Mahallesinde. İletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sinop mantısını diğer mantılardan ayıran en büyük özelliği ceviz ile servis edilmesidir.

İç harcı az yağlı kıyma, soğan, pul biber ve karabiber ile doldurulan bu mantı, haşlama usulüyle pişirilir ve sonra servis tabağına aktarılır.

Sarımsaklı yoğurt ve ceviz eşliğinde servis edilir.

Sinop Mantısının Farkı diğer mantılara göre cevizli olarak servis edilmesi ve içinin az yağlı kıyma, soğan, pul biber ile karabiber ile doldurulmasıdır.

Etiketler : Sinop Yemek Yenilecek Yerler, Sinop Yemekleri Yenilecek Mekanlar, Sinop Yemekleri Nerede?, Sinop Yemek Sepeti, Sinop Yemek Yerleri, Sinop Yemekleri Mantı, Sinop Yemekleri Tirit, Sinop Yemekleri Keşkek, Sinop Yemekleri Nokul, Sinop Yemekleri İstanbul, Sinop Yemekleri Kadıköy, Sinop Yemekleri Ataşehir,